Na rozpoczęcie wakacji razem z mężem posługiwaliśmy na Oazie Ewangelizacji dla Małżeństw w Rokitnie. Baliśmy się na początku, czy jesteśmy gotowi do służby i czy ta sytuacja nas nie przerośnie. Jednak otwartość księdza moderatora i wspierający nas w posłudze przyjaciele z kręgu Domowego Kościoła codziennie dodawały nam sił. I choć myśleliśmy, że ze względu na obowiązki na rekolekcjach nie będzie nam dane przeżyć ich odpowiednio na poziomie duchowym, to i to się udało. Codzienne adoracje Najświętszego Sakramentu i Eucharystia wprowadzały duży pokój w nasze serca. Doświadczaliśmy tego, że naprawdę jesteśmy ukochanymi dziećmi Boga.
Bardzo głęboko przeżyliśmy akt pokutny zakończony spowiedzią. Serce i dusza cieszyły się nam, kiedy obserwowaliśmy uczestników rekolekcji, którzy na naszych oczach doświadczali przemiany. Świadectwo rodzin takich jak my, chcących całe życie podążać za Jezusem, bardzo nas zbudowało. Podczas spotkań w grupach spotkaliśmy się z wielką otwartością i szczerością.
To był bardzo dobry czas dla naszego małżeństwa i rodziny. Chcemy teraz świadczyć również o tym, że jeśli godzimy się pracować dla Pana Boga, to On zawsze da nam więcej!
Ela i Maciek