O nas

Co jest zadaniem każdego wierzącego człowieka? Co sprawia największą radość temu, kto zaufał Jezusowi i pozwolił Mu się prowadzić? Odpowiedź na te pytania jest prosta – to głoszenie Dobrej Nowiny! Będąc w Ruchu Światło-Życie, stajesz się świadectwem dla swojego najbliższego otoczenia. Jesteś każdego dnia zapraszany na nowo do tego, żeby o Chrystusie mówić innym ludziom. W Diakonii Ewangelizacji chcemy nieść Dobrą Nowinę światu – rozpoczynając od naszych wspólnot parafialnych, przez środowisko szkoły, studiów, pracy, domu rodzinnego, „aż po krańce ziemi” (Dz 1,8).

Jak to robimy? Naszą podstawą jest formacja w ramach Ruchu Światło-Życie oraz modlitwa – spotykanie się z Chrystusem, Żywym Słowem w Namiocie Spotkania. Tym umocnieni i pokrzepieni, podejmujemy działanie – bierzemy udział w ewangelizacji w szkołach, wspomagamy prowadzących rekolekcje szkolne oraz dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Jesteśmy również podczas Diecezjalnych Dni Młodych, by poprzez bezpośredni kontakt pomóc spotkać się drugiemu człowiekowi z radością Zmartwychwstałego. Podczas ferii organizujemy rekolekcje – Oazę Ewangelizacji dla młodzieży oraz dla rodzin, Rekolekcje Oazowe „Junior”, przeznaczone dla najmłodszych, a także Oazę Rekolekcyjną Animatorów Ewangelizacji I i II stopnia, przygotowującą do posługi ewangelizacyjnej.

Co jest potrzebne, żeby włączyć się w Diakonię Ewangelizacji? Umiejętność mówienia? Łatwość w nawiązywaniu kontaktów? Umiejętność gry na instrumencie? Z pewnością nie zaszkodzi. Ale najważniejsze jest serce. Twoje serce, które z pewnością doświadczyło już miłości Chrystusa. I które w Diakonii Ewangelizacji znajdzie przestrzeń, żeby się tym podzielić z resztą świata.

Cieszymy się, że trafiłeś (trafiłaś) na naszą stronę internetową! Zapraszamy Cię również serdecznie na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/DiakoniaEwangelizacji/

Informacje o osobach odpowiedzialnych za posługę Diakonii Ewangelizacji w naszej Diecezji oraz kontakt do nas znajdziesz na dole strony.