Wielki Post to co roku czas błogosławiony – to uświadamianie sobie swojej słabości, to trwanie przy Chrystusie, który zmierza ku Jerozolimie, by tam spełnić wolę Ojca. By dać nam wszystkim zbawienie.
W tym roku zapraszamy Was do udziału w cyklu rozważań, który nazwaliśmy „Wiara do kwadratu”. Inspiracją tego projektu są nagrane trzy lata temu przez Oazowiczów Archidiecezji Katowickiej  internetowe rekolekcje wielkopostne zatytułowane „Czym dla Ciebie jest?”. Zaproszeni przez Oazowiczów goście przez cały Wielki Post zastanawiali się, czym dla nich są ważne kwestie życiowe – wiara, Kościół, odwaga, współczucie. Jako Diakonia Ewangelizacji chcemy w Wielkim Poście odpowiedzieć sobie na pytania, które wypłynęły z naszej osobistej refleksji nad sześcioma punktami Kerygmatu.
Zapraszamy Was serdecznie w każdą niedzielę Wielkiego Postu, w samo południe, na nasz profil na Facebooku oraz kanał na YouTube (https://www.youtube.com/channel/UC5qbT4QXI9F6EyIUfdbXG1Q). Razem poszukajmy odpowiedzi na te najważniejsze pytania! ?